Την πρώτη πρόκρισή της, και μάλιστα διπλή, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, κατέγραψε η ελληνική κολύμβηση. Ο Απόστολος Χρήστου με 52.95 και ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης με 53.24 κατέλαβαν αντίστοιχα την τρίτη και την όγδοη θέση στα προκριματικά των 100μ. ύπτιο και εξασφάλισαν το εισιτήριο για τον αποψινό (28/7, 22:32) ημιτελικό.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παρίσι 2024: Βούτηξε να βγάλει σκουφάκι από την πισίνα και αποθεώθηκε
Παρίσι 2024: Κανένα πρόβλημα για την Ιταλία στο βόλεϊ γυναικών, 3-1 την Δομινικανή Δημοκρατία
Λευτέρης Πετρούνιας: Η πρώτη του ανάρτηση μετά την πρόκρισή του στον τελικό των Ολυμπιακών Αγώνων 2024