Η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης των ΗΠΑ ξεπέρασε γρήγορα την ήττα της Δευτέρας (29/7) από την Ισπανία και επέστρεψε στις νίκες, στους Ολυμπιακούς Αγώνες «Παρίσι 2024».
Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου, η τρεις σερί φορές «χρυσή» Ολυμπιονίκης επικράτησε πολύ εύκολα της Ιταλίας με 10-3 και ουσιαστικά «κλείδωσε» τη δεύτερη θέση του γκρουπ. Από την πλευρά της, η «σετερόζα» γνώρισε τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα ματς και πλέον θα παίξει τα… ρέστα της την Παρασκευή (2/8, 16:35) απέναντι στην εθνική μας, αφού αν χάσει θα μείνει εκτός οκτάδας.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-3, 0-2, 1-2
Τα γκολ:
Ιταλία: Μαρλέτα 2, Τζουστίνι
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
ΗΠΑ: Μάσελμαν 3, Φέιταλ, Φλιν, Στέφενς, Ράνεϊ, Νιούσχουλ, Ρέμερ, Γκίλκριστ.
More Stories
Παρίσι 2024: Στον τελικό των 200μ. ύπτιο ο Χρήστου
Παρίσι 2024: Τρίτο διαδοχικό χρυσό μετάλλιο για τη Νότια Κορέα στη σπάθη ανδρών
Παναθηναϊκός: Απόλυτη στήριξη σε Αλαφούζο απ’ το Δ.Σ. του Α.Ο.