Μια 42χρονη βαριά τραυματισμένη κι ένας 23χρονος πιο ελαφρά, είναι ο απολογισμός τροχαίου ατυχήματος που σημειώθηκε λίγο μετά τη 01:00 τα ξημερώματα της Δευτέρας (5/8) στην Παραλιακή Λεωφόρο.
Πιο αναλυτικά, το περιστατικό σημειώθηκε στο 43ο χλμ της λεωφόρου Αθηνών – Σουνίου στο ύψος της Σαρωνίδα, με δύο ΙΧ αυτοκίνητα να συγκρούονται κάτω από άγνωστες συνθήκες πλαγιομετωπικά. Στο σημείο έσπευσαν και δυνάμεις της Πυροσβεστικής (σ.σ. 13 πυροσβέστες με 5 οχήματα) απεγκλωβίζοντας δύο γυναίκες από τα εμπλεκόμενα οχήματα, οι οποίες και παραδόθηκαν στο ΕΚΑΒ.
Την προανάκριση διενεργεί το Β’ Τμήμα Τροχαίας Νοτιοανατολικής Αττικής, ενώ οι τραυματίες μεταφέρθηκαν στο Ασκληπιείο της Βούλας για περίθαλψη και εξετάσεις.
More Stories
Ο καιρός με την Α.Τυράσκη: Τοπικές μπόρες και μικρή πτώση θερμοκρασίας
Εορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα 5 Αυγούστου
Β. Κικίλιας για πυρκαγιές: Μεγάλος ο αγώνας πυροσβεστών, πιλότων και δυνάμεων πολιτικής προστασίας σε δασικές περιοχές με μεγάλο κίνδυνο εξάπλωσης