Με 268.9 γραμμάρια ακατέργαστης κάνναβης τα οποία και κατασχέθηκαν συνελήφθη, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, μεσημβρινές ώρες χθες (29-5-2024) στο Παλαιό Φάληρο, 19χρονος ημεδαπός για παράβαση της νομοθεσίας περί εξαρτησιογόνων ουσιών και βία κατά υπαλλήλων.
Έπειτα από διερεύνηση πληροφοριών από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Παλαιού Φαλήρου της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής,, σχετικά με τη δράση του κατηγορούμενου στην διακίνηση ακατέργαστης κάνναβης στην περιοχή του Παλαιού Φαλήρου και συγκεκριμένα έξωθεν σχολικού συγκροτήματος πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, εντοπίστηκε ο κατηγορούμενος και πιστοποιήθηκε η εγκληματική του δράση.
Αστυνομικοί κάλεσαν σε έλεγχο τον 19χρονο, ο οποίος στην θέα τους επιχείρησε να διαφύγει και απώθησε τους αστυνομικούς, οι οποίοι τον ακινητοποίησαν.
Η ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης βάρους -268.9- γραμμαρίων ήταν διαμοιρασμένη σε 5 πλαστικές συσκευασίες.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον αρμόδιο Εισαγγελέα.
More Stories
Λ. Πετρούνιας στην ΕΡΤ: «Θα είναι πολλά πράγματα διαφορετικά την επόμενη εβδομάδα»
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: 16η η Ελλάδα στα 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Απευθείας στα προημιτελικά ο εξαιρετικός Ντούσκος