Βόλτα που συνδυάστηκε με καλό μεζέ, έκανε πριν λίγες ημέρες μία αλεπού στα σύνορα των Δήμων Νέας Ιωνίας και Γαλατσίου, επισκεπτόμενη ταβέρνα της περιοχής.
Όχι μόνο δεν την προβλημάτισε η ανθρώπινη παρουσία, αλλά βγήκε και «κερδισμένη», αφού οι θαμώνες της ταβέρνας την κέρασαν με καλούς μεζέδες που τους τίμησε και έμεινε για ώρα στο σημείο απολαμβάνοντας τις «χορηγίες».
Παράλληλα συμβίωσε αρμονικά και με τις γάτες που βρίσκονταν στον ίδιο χώρο. Τους τελευταίους μήνες αλεπούδες έχουν φανεί και σε άλλα κοντινά σημεία, όπως έξω από το Αττικό Άλσος, αλλά και λίγο παλαιότερα μέσα στον αγωνιστικό χώρο του δημοτικού σταδίου της Νέας Ιωνίας.
More Stories
Άγρια συμπλοκή σε πλοίο με προορισμό τη Ραφήνα – Eπέστρεψε στην Τήνο και προσήχθησαν 14 άτομα
Στ. Κασσελάκης: Αποπομπή Κικίλια τώρα – Διασπείρει εν γνώσει του ψευδείς ειδήσεις, λέει ο Π. Μαρινάκης
Φωτιά στην Αττική: Υποβολή αιτήσεων για κρατική αρωγή, στεγαστική συνδρομή και κάλυψη οικοσκευής για τους πληγέντες