Ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης πραγματοποίησε μια εξαιρετική επίδοση στα προκριματικά των 100μ. ίπτιο ανδρών, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στα ημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων 2024, όπως έκανε αμέσως μετά και ο Απόστολος Χρήστου.
Μετά την προσπαθειά του, ο Μακρυγιάννης δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ: «Πολύ όμορφη εμπειρία, τα κατάφερα και είμαι χαρούμενος. Στόχος μου είναι ένα ατομικό ρεκόρ στον ημιτελικό. Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε δύο αθλητές στον τελικό. Είμαι πολύ χαρούμενος που αγωνίζομαι μαζί με έναν αθλητή υψηλού επιπέδου και μου αρέσει που είμαστε δύο Έλληνες στον ημιτελικό».
More Stories
Ν. Ρωμανός: «Θλιβερό η αξιωματική αντιπολίτευση να παραμένει όμηρος του κ. Πολάκη και συνώνυμο του πολακισμού»
Συνεχίζουν στα ρεπεσάζ Παπακωνσταντίνου και Γκαϊδατζής
Ολυμπιακοί Αγώνες- Χρήστου στην ΕΡΤ: «Θα κάνω ό,τι καλύτερο για τον τελικό, και ο Βαγγέλης μπορεί να προκριθεί»