Ο Απόστολος Χρήστου ολοκλήρωσε μια εξαιρετική κούρσα στα προκριματικά, η οποία του χάρισε με ευκολία την πρόκριση στα ημιτελικά των 100μ. ίπτιο ανδρών, την οποία νωρίτερα είχε εξασφαλίσει και ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης.
Ο 27χρονος πρωταθλητής Ευρώπης δήλωσε τα εξής στην κάμερα της ΕΡΤ: «Ήταν πολύ καλή κούρσα. Την περίμενα πιο άνετη, ήταν η πρώτη κούρσα της διοργάνωση. Ο χρόνος είναι ικανοποιητικός ήθελα να κολυμπήσω πιο άνετα, να είμαι πιο ελεύθερος, αλλά είναι πολύ καλή επίδοση για πρωί.
Σίγουρα το 52.9 είναι καλός χρόνος. Έχω μάθει από τέτοια λάθη στο Τόκιο, στο παρελθόν. Θα κάνω ό,τι καλύτερο, μπορώ για να προκριθώ στον τελικό και πιστεύω ότι και ο Βαγγέλης έχει πιθανότητες. Θα δώσουμε κάτι παραπάνω στα ημιτελικά για να γράψουμε ιστορία στο άθλημα».
More Stories
Κιλκίς: Στέγνωσε η Πικρολίμνη λόγω ανομβρίας-χάθηκε κάθε ίχνος ζωής
Β. Κεχαγιά για υποκλοπές: Η κυβέρνηση είναι υπόλογη, ο κ. Μητσοτάκης θα λογοδοτήσει
Ν. Ρωμανός: «Θλιβερό η αξιωματική αντιπολίτευση να παραμένει όμηρος του κ. Πολάκη και συνώνυμο του πολακισμού»