Ο μοναδικός εκπρόσωπος της ενόργανης γυμναστικής στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι, ο Λευτέρης Πετρούνιας έκανε το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του τρίτου μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Μπορεί η προσγείωση να του… έφυγε, αλλά οι υπόλοιπες ενέργειές του ήταν αρκετές για να του χαρίσουν 14.800 βαθμούς στην αξιολόγηση και να τον ανεβάσουν στην πρώτη θέση. Βέβαια υπολείπονται αρκετοί ακόμα αθλητές, όμως μοιάζει απίθανο να μην πάρει την πρόκριση ο κορυφαίος Έλληνας γυμναστής όλων των εποχών. Η αξιολόγησή του στην εκτέλεση ήταν 8.500, ενώ ο βαθμός δυσκολίας ήταν 6.300.
Δείτε την εξαιρετική του προσπάθεια:
More Stories
Γ. Αντετοκούνμπο: «Ένα από τα καλύτερα συναισθήματα του κόσμου είναι να παίξεις για την χώρα σου»
Καιρός: Ηλιόλουστη η Κυριακή με την θερμοκρασία να φτάνει τους 39 °C – Πολύ υψηλός κίνδυνος πυρκαγιάς σε τρείς περιφέρειες
Φοιτητικές κατοικίες: Οι τάσεις στα ενοίκια και τις αγορές – Οι τιμές και οι πάγιες συστάσεις σε γονείς και φοιτητές