Ο σπουδαίος Έλληνας τζουντόκα δεν τα κατάφερε απέναντι στον Γάλλο Μαξίμ-Γκαέλ Ενγκαγιάπ Αμπού και θα διεκδικήσει πλέον το δεύτερο χάλκινο μετάλλιο του αγωνίσματός του.
Ο Θοδωρής Τσελίδης δεν τα κατάφερε στους «8», μιας και ηττήθηκε από τον… γηπεδούχο Γάλλο. Παρά τις αμφισβητούμενες αποφάσεις, ο 27χρονος δεν στάθηκε εκεί. Άλλωστε, έχει δύο ακόμα αγώνες μπροστά του. Για την ακρίβεια, θα λάβει μέρος στα ρεπεσάζ, με στόχο την κατάκτηση του δεύτερου χάλκινου μεταλλίου. Ο πρώτος του αντίπαλος σε αυτό το μονοπάτι θα είναι Αράμ Γκριγκοριάν από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.//Α.
More Stories
Ο καιρός με την Νικολέτα Ζιακοπούλου: Σταδιακή υποχώρηση του μελτεμιού – Η θερμοκρασία σε άνοδο
Λ. Αλεξάνδρας: Κίνηση στο ύψος της οδού Μαυρομματαίων στο ρεύμα προς Πατησίων λόγω πτώσης δέντρου
«Έφυγε» από κοντά μας η Παναγιώτα Αλεξανδρή