Ένα αγόρι 4,5 ετών που θαυμάζει τους πυροσβέστες, αποτέλεσε παράδειγμα προς μίμηση. Ο μικρός Κώστας Μαρής έσπασε τον κουμπαρά του, και δώρισε το περιεχόμενό του μαζί με είδη ατομικής προστασίας στην πυροσβεστικό. Σαν ανταπόδοση της συγκινητικής πράξης του, βραβεύτηκε από την πυροσβεστική των Φερών Έβρου, ως ο νεότερος δωρητής του σώματος.
Η αγάπη του παιδιού για το περιβάλλον και το έργο των πυροσβεστών ήταν αυτά που τον ώθησαν να προχωρήσει σε αυτή την ανιδιοτελή πράξη, η οποία αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για μικρούς και μεγάλους.
More Stories
Μ. Κατρίνης στο ΕΡΤNews: Το ΠΑΣΟΚ ιστορικά έχει συμβάλει στη βελτίωση της ζωής των πολιτών – Να είμαστε ξεκάθαροι για την πολιτική συμμαχιών
Ν. Δένδιας: Τέσσερα χρόνια από την υπογραφή της Συμφωνίας Οριοθέτησης ΑΟΖ με την Αίγυπτο
Π. Γκικουρία στο Πρώτο: Έδιναν τριακόσια ευρώ για να ψηφίσουν τον αντίπαλο μου στις εκλογές – Μετά ήθελαν με φωτογραφία από το κινητό να τους δείχνουν τι ψήφισαν