Ο Γιακουμάκης βρήκε δίχτυα για 7η φορά και άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της Κρους Ασούλ στο ντέρμπι με την Κλαμπ Αμέρικα

ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

01.09.2024 | 10:06

PRINTSCREEN

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε το 7ο γκολ του με τη φανέλα της Κρους Ασούλ και ισοφάρισε σε 1-1 το μεγάλο ματς με την Κλαμπ Αμέρικα, για την 6η αγωνιστική της Liga MX. Τελικό σκορ το ευρύ 4-1 για την ομάδα του Έλληνα διεθνούς σέντερ φορ.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε το 2ο γκολ του στη Liga MX και το 7ο συνολικά με τη φανέλα της Κρους Ασούλ τα ξημερώματα της Κυριακής (1/9).

Ο Έλληνας διεθνής φορ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με υπέροχη σκαστή κεφαλιά στο 44ο λεπτό, για να ισοφαρίσει σε 1-1 και να ανοίξει τον δρόμο για την ευρεία νίκη της ομάδας του με 4-1 επί της Κλαμπ Αμέρικα, που την κράτησε στην κορυφή της Liga MX μετά και το πέρας της 6ης αγωνιστικής.

Ο Γιακουμάκης πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου στο 67ο λεπτό, αφού αποδείχθηκε κομβικός για την Κρους Ασούλ στο “ντέρμπι joven” (μετάφραση: το ντέρμπι των νέων).