Συγχαρητήρια ανάρτηση του Νίκου Ανδρουλάκη, Προέδρου του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής για την κατάκτηση του χρυσού ολυμπιακού μεταλλίου από τον Μίλτο Τεντόγλου, στην πλατφόρμα Χ.
«Το πρώτο ελληνικό χρυσό μετάλλιο σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, το δεύτερο συνεχόμενο ολυμπιακό χρυσό μετάλλιο για τον Μίλτο Τεντόγλου, που πλέον ανήκει στους παγκόσμιους θρύλους του άλματος εις μήκος.
Ο Μίλτος είναι ένας αθλητής, που με το ήθος και την αμεσότητά του έχει κερδίσει τις καρδιές όλων των Ελλήνων. Σήμερα, μας έκανε ξανά περήφανους.
Μίλτο, σ’ ευχαριστούμε»!
Το πρώτο ελληνικό χρυσό μετάλλιο σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, το δεύτερο συνεχόμενο ολυμπιακό χρυσό μετάλλιο για τον Μίλτο Τεντόγλου, που πλεον ανήκει στους παγκόσμιους θρύλους του άλματος εις μήκος. Ο Μίλτος είναι ένας αθλητής που με το ήθος και την αμεσότητά του έχει…
— Nikos Androulakis (@androulakisnick) August 6, 2024
More Stories
Δ. Κουτσούμπας για Μ. Τεντόγλου: «Σύμβολο αγωνιστικότητας, θέλησης και πίστης για τη νίκη»
Σ. Κασσελάκης προς Μ. Τεντόγλου: Σε ευχαριστούμε για το πρώτο χρυσό μετάλλιο στους φετινούς αγώνες
Ν. Δένδιας: Τεράστια η επιτυχία του Σημαιοφόρου του Πολεμικού μας Ναυτικού, Μίλτου Τεντόγλου