Μέσω του τμήματος της παλιάς Εθνικής οδού και μέσα από την Κοιλάδα των Τεμπών , θα διεξάγεται η κυκλοφορία των οχημάτων, από αύριο Τρίτη και μέχρι την Παρασκευή, από το πρωί και μέχρι τις 8 το βράδυ, σύμφωνα με ανακοίνωση της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας.
Οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις εφαρμόζονται λόγω εργασιών συντήρησης και αναβάθμισης στα ηλεκτρονικά συστήματα των σηράγγων Τ1 και Τ2 καθώς και για εργασίας βαριάς συντήρησης στην σήραγγα Τ3.
Οι προγραμματισμένες εργασίες επιφέρουν τον ολικό αποκλεισμό της κυκλοφορίας των οχημάτων επί του αυτοκινητοδρόμου και στις δύο κατευθύνσεις, από τον κόμβο Ευαγγελισμού (Χ/Θ 377+176) έως το νοτιότερο άκρο του κόμβου Πλαταμώνα (Χ/Θ 400+265)
More Stories
Στην Κέρκυρα η Χορωδία music Arte Ελασσόνας
Φεστιβάλ Σκόρδου Πλατυκάμπου – Πλήθος κόσμου στις εκδηλώσεις
Νύχτες κινηματογράφου στο Διαχρονικό Μουσείο Λάρισας