Ο Αμερικανός σέντερ θα συνεχίζει να υπηρετεί τον ελληνικό σύλλογο, αφού ο όρος που του επέτρεπε να βρει ομάδα στο ΝΒΑ, δεν υφίσταται πια, μιας και παρήλθε η προθεσμία της 15ης Ιουλίου.
Ο Μόουζες Ράιτ αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό στα τέλη Ιανουαρίου με αγορά από την τουρκική Μερκεζεφέντι για να καλύψει το κενό του τραυματία τότε Νίκολα Μιλουτίνοφ. Σε 17 εμφανίσεις στην Ευρωλίγκα είχε 8,1 πόντους με 71,4% στα δίποντα 61,5% στις βολές και 50% (2/4) τρίποντα, καθώς επίσης 2,9 ριμπάουντ και 10,2 στην αξιολόγηση σε 13:53 κατά μέσο όρο. Στο ελληνικό πρωτάθλημα έμεινε εκτός επτάδας ξένων για τα playoffs.//ΔΜ
More Stories
Ξανά στον Κολοσσό Ρόδου ο Σλαφτσάκης
Το ΔΑΚ Γλυφάδας “Μάκης Λιούγκας” έδρα του Πανιωνίου την επόμενη σεζόν
“Ψηλώνει” με Τσαϊρέλη ο Κολοσσός