Με κάθε λαμπρότητα γιορτάστηκε η Μεταμόρφωση του Σωτήρος, στον ομώνυμο Ιερό Ναό του Στρατοπέδου «ΣΤΓΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΑΣΤΗΡΑ», στην έδρα της 1ης Στρατιάς/EU-OHQ).
Οι εορταστικές εκδηλώσεις ξεκίνησαν χθες το βράδυ με τον μέγα αρχιερατικό Εσπερινό, την λιτάνευση της ιερής εικόνας και την αρτοκλασία και ολοκληρώθηκαν σήμερα με τον Όρθρο και την πανηγυρική Θεία Λειτουργία.
More Stories
Συναυλία στην πλατεία Βράχων στα Φάρσαλα
Β. Κόκκαλης: Καταρρέει η τράπεζα γενετικού υλικού των σπόρων – Ερώτηση στη Βουλή
Επιχείρηση απορρύπανσης στο Εθνικό Πάρκο Ολύμπου