Κλειστό θα μείνει σήμερα, 31 Μαΐου με απόφαση του Δήμου Σερρών, το Δημοτικό Σχολείο Προβατά, όπου χθες το πρωί έπεσαν σοβάδες από την οροφή αίθουσας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της τάξης ευτυχώς ήταν εκτός αίθουσας, παρακολουθώντας το μάθημα της Γυμναστικής.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Σερρών, κλιμάκιο της Τεχνικής Υπηρεσίας και της Υπηρεσίας Δόμησης μόλις ενημερώθηκαν για το συμβάν μετέβησαν αμέσως στο σχολείο. Σε επί τόπου αυτοψία, διαπίστωσαν την πτώση των σοβάδων, προχώρησαν στην αποκόλληση των σαθρών σημείων και καθάρισαν το χώρο της αίθουσας.
Μετά από πρόταση της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών και της Υπηρεσίας Δόμησης, αποφασίστηκε η αναστολή λειτουργίας της σχολικής μονάδας για σήμερα, προκειμένου να διερευνηθεί η έκταση του προβλήματος και να επιδιορθωθεί.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
ΚΑΕ Ολυμπιακός: «Τέτοια φαινόμενα δεν έχουν θέση στον αθλητισμό και θα εκλείψουν»
Η KTM αναπτύσσει την 990 RC R του 2025 και μας δείχνει τη διαδικασία
Παρίσι 2024: Η ΔΟΕ ζήτησε συγγνώμη από την Νότια Κορέα