«Με την τρίτη θέση που κατέκτησε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, ο άρχοντας των κρίκων Λευτέρης Πετρούνιας έγινε ο πρώτος Ολυμπιονίκης με τρία μετάλλια στους κρίκους και ο πρώτος Έλληνας γυμναστής που ανέβηκε στο βάθρο σε τρεις Ολυμπιάδες! Θερμά συγχαρητήρια Λευτέρη, είσαι στις καρδιές όλων μας!», αναφέρει σε ανάρτησή της η Πρόεδος της Δημοκρατίας, κατερίνα Σακελλαροπούλου.
More Stories
Δ. Κουτσούμπας για Λ. Πετρούνια: Τρία Ολυμπιακά μετάλλια στην ιστορία των κρίκων – Έδωσε και την ψυχή του συνεχίζοντας να γράφει ιστορία
Σε εξέλιξη πυρκαγιές σε Ναύπλιο, Aγρίνιο και Εύβοια
Oλυμπιακοί Αγώνες: Έκτος ο Μαραμενίδης στην τρίτη ιστιοδρομία