15 Σεπτεμβρίου 2024

Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Ιταλία: «Πάρτι» της Μίλαν πριν τη «μάχη» με τη Λίβερπουλ στο Champions League

Μία πάρα πολύ γερή προπόνηση απέναντι στην ουραγό και με μόλις ένα βαθμό μετά από τέσσερα ματς, Βενέτσια, έκανε στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν.

Η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα με 4 γκολ στο πρώτο 45λεπτο διέλυσε με 4-0 την αντίπαλό της, «άνοιξε λογαριασμό» στην εφετινή Serie A μετά το πολύ κακό ξεκίνημά της (μόλις 2 ισοπαλίες σε 3 ματς) και πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην πρώτη μάχη του νέου Champions League, το βράδυ της ερχόμενης Τρίτης με τη Λίβερπουλ στο ίδιο γήπεδο.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Πριν συμπληρωθεί το ημίωρο, οι «ροσονέρι» παραβίασαν 4 φορές τα αντίπαλα δίχτυα, τις δύο με πέναλτι, δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Η Γιουβέντους «κόλλησε» στην έδρα της Εμπολι (0-0) και έχασε άλλους δύο πολύτιμους βαθμούς τρία 24ωρα πριν την πρώτη μάχη στη League Phase του Champions League με την Αϊντχόφεν (17/9), ενώ νωρίτερα, η Κόμο έφθασε κοντά στην πρώτη φετινή νίκη της, αλλά τελικά η Μπολόνια κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Ο Χαράλαμπος Λυκογιάννης ήταν στον πάγκο των «ροσομπλού» και δεν αγωνίστηκε.

Η 4η αγωνιστική:

Κόμο-Μπολόνια 2-2 (5′ αυτ. Κασάλε, 53′ Κουτρόνε-76′ Κάστρο, 90’+ Ιλινγκ-Τζούνιορ)

Έμπολι-Γιουβέντους 0-0

Μίλαν-Βενέτσια 4-0 (2′ Ερνάντες, 16′ Γκάμπια, 25′ πέν. Πούλισικ, 29′ πέν. Εϊμπραχαμ)