28 Σεπτεμβρίου 2024

Ιταλία: Μεγάλη νίκη της Ίντερ, 3-2 την Ουντινέζε στο «Φρίουλι»

Με την αυτοπεποίθηση της πρωταθλήτριας αγωνίστηκε σήμερα η Ίντερ στο Ούντινε και πήρε τη σημαντική νίκη κόντρα στην Ουντινέζε με 3-2 μέσα στο «Φρίουλι», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στη Serie A. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και να προηγηθεί μόλις στο 1ο λεπτό με τον Φρατέζι.

Η ομάδα του Κόστα Ρούναϊτς αντέδρασε και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Καμπασέλε (35′), αλλά στη συνέχεια «μίλησε» ο Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο Αργεντινός σταρ με δύο γκολ, στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους και στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, κατάφερε να «καθαρίσει» το ματς και να δώσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελικό σκορ με το γκολ του Λούκα στο 83ο λεπτό, πίεσαν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση, αλλά η άμυνα των «νερατζούρι» άντεξε.