14 Σεπτεμβρίου 2024

Ιταλία: «Κόλλησε» στο Έμπολι η Γιουβέντους

Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γιουβέντους «κόλλησε» στην έδρα της Εμπολι (0-0) και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς, για την 4η αγωνιστική στη Serie A, ύστερα από την διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων στο Nations League, χάνοντας την ευκαιρία να κάνει το 3Χ3.

Νωρίτερα, η Κόμο έφθασε κοντά στην πρώτη φετινή νίκη της, αλλά τελικά η Μπολόνια κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα του Σεσκ Φάμπρεγας προηγήθηκε νωρίς με το αυτογκόλ του Κασάλε (7′) και στη συνέχεια συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα. Στο 53ο λεπτό κατάφερε να βρει και δεύτερο γκολ με τον Κουτρόνε, με την Μπολόνια όμως να μειώνει αρχικά με τον Κάστρο (76′) και τελικά ν’ «αρπάζει» το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με τον Ιλινγκ-Τζούνιορ.

Ο Χαράλαμπος Λυκογιάννης ήταν στον πάγκο των «ροσομπλού» και δεν αγωνίστηκε.

Η 4η αγωνιστική:

Κόμο-Μπολόνια 2-2 (5′ αυτ. Κασάλε, 53′ Κουτρόνε-76′ Κάστρο, 90’+ Ιλινγκ-Τζούνιορ)

Έμπολι-Γιουβέντους 0-0