Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα 1-2: Λύγισε τα ‘σφυριά’ η Βίλα και έδειξε ικανή να πρωταγωνιστήσει και φέτος

17.08.2024 | 22:29

Aston Villa's Jhon Duran celebrates after scoring his side third goal during the Europa Conference League round of 16 second leg soccer match between Aston Villa and Ajax at Villa Park in Birmingham, England, Thursday, March 14, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Ο Ντουράν.
@2024 RUI VIEIRA/AP IMAGES

Η Άστον Βίλα κέρδισε στην πρεμιέρα της Premier League με 1-2 εκτός έδρας την Γουλέστ Χαμ χάρις στο τέρμα του Ντουράν στο 80ο λεπτό βγάζοντας αντίδραση μετά την ισοφάριση.

Νίκη για την Άστον Βίλα στη πρεμιέρα της Premier League, με την ομάδα του Ουνάι Έμερι να επικρατέι με 1-2 επί της Γουέστ Χαμ χάρις το καθοριστικό τέρμα του Ντουράν προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η Βίλα μπήκε πιο δυνατά στο ματς και ευτύχησε να σκοράρει μόλις στο 4ο λεπτό με τον Αμαντού Ονάνα, ο οποίος με κεφαλιά από κόρνερ, κάνοντας το 1-0 στο ντεμπούτο του.

Βέβαια, η απάντηση των “σφυριών” ήρθε πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Αντόνιο να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του. Από εκεί και έπειτα, οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους και οποιαδήποτε θα μπορούσε να αναδειχθεί νικήτρια, ωστόσο η Βίλα έδειξε περισσότερη ένταση και προθυμία.

Η Βίλα πήρε εν τέλει αυτό που ήθελε στο 80′ όταν ο Ντουράν πλάσαρε μετά από σέντρα του Ράμσεϊ, δίνοντας μία δίκαιη νίκη στην ομάδα του.