Γερμανία: Επαγγελματική νίκη (2-0) για την Μπάγερν κόντρα στη Φράιμπουργκ!

Χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, η Μπάγερν έκανε το 2Χ2 στο ξεκίνημα της Bundesliga και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με «συγκάτοικους» τις Λειψία και Χαϊντενχάιμ.

Οι «Βαυαροί» του Βενσάν Κομπανί με γκολ των Κέιν (πέναλτι) στο πρώτο μέρος κι άλλο ένα του Μίλερ προς το φινάλε του αγώνα, επικράτησαν 2-0 της Φράιμπουργκ στην «Αλιάνζ Αρένα» του Μονάχου.

TA ΗGHLIGHTS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το πέναλτι του Λούκας Χόλερ ήταν άστοχο.

Από εκεί και πέρα, ιδανικό ξεκίνημα στη Bundesliga πραγματοποιεί η Χαϊντενχάιμ.

Με το εμφατικό 4-0 η ομάδα του Φρανκ Σμιντ έκανε «πάρτι» στην έδρα της απέναντι στην Αουγκσμπουργκ του Δημήτρη Γιαννούλη, έφτασε τα 6 γκολ σε δύο αγωνιστικές χωρίς να δεχθεί κανένα και απολαμβάνει (με συγκάτοικο τη Λειψία) το «ρετιρέ» της βαθμολογίας.

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι γηπεδούχοι, απέναντι στην Άουγκσμπουργκ που σε καμία στιγμή του ματς δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική.

Ο Έλληνας αριστερός μπακ βρέθηκε σε ένα ακόμη ματς στο αρχικό σχήμα, ωστόσο, μαζί με τους περισσότερους συμπαίκτες του δεν ξέφυγαν από τη μετριότητα.