Το αδιαχώρητο προκλήθηκε χθες το βράδυ στον εξωτερικό χώρο του Πολιτιστικού Κέντρου στα Φάρσαλα, εκεί όπου ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις του Πολιτιστικού Αυγούστου με την θεατρική παράσταση «Στους δύο τρίτος χωρεί» του Σταύρου Νικολαΐδη.
Μία παράσταση που «αγκαλιάστηκε» από τους Φαρσαλινούς οι οποίοι από νωρίς έσπευσαν να γεμίσουν τον χώρο, εκμεταλλευόμενοι και την όμορφη καλοκαιρινή βραδιά.
![Φάρσαλα: Πρεμιέρα για τον “Πολιτιστικό Αύγουστο” με πλήθος κόσμου](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/08/0-02-05-5137769248d4ef644d693495abda3b5d2ed8c100a1bc87889ad92904bf3aea96_29133a20f61-1024x768.jpg)
Οι ηθοποιοί Σταύρος Νικολαΐδης, Θεοδώρα Σιάρκου και Βασίλης Κούκουρας, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, χαρίζοντας άφθονο γέλιο και στιγμές διασκέδασης και χαράς στους θεατές.
Το παρών έδωσαν μεταξύ άλλων ο Δήμαρχος Φαρσάλων κ. Μάκης Εσκίογλου και στελέχη της Δημοτικής Αρχής.
![Φάρσαλα: Πρεμιέρα για τον “Πολιτιστικό Αύγουστο” με πλήθος κόσμου](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/08/0-02-05-764ad263d20d2f5f50d94c840c5023bad78c16d6ce6a9d352a885d8b7aa6ea5d_291335672f7-1024x768.jpg)
Οι εκδηλώσεις του Πολιτιστικού Αυγούστου συνεχίζονται αύριο Σάββατο 3 Αυγούστου στον Δασόλοφο, όπου στην πλατεία χωριού στις 9 το βράδυ θα παιχτεί η παιδική Θεατρική Παράσταση «ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΨΑΡΑΚΙ». Oι «Αστροναύτες» θα παρουσιάσουν το παραμύθι του μεγάλου Ιρανού συγγραφέα Σαμάντ Μπεχραγκί.
![Φάρσαλα: Πρεμιέρα για τον “Πολιτιστικό Αύγουστο” με πλήθος κόσμου](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/08/0-02-05-8ed1a81065d1213fb73867ee5dda11298b50825f435b718c85b16eaefcc4ca38_29130506a24-1024x768.jpg)
Μεθαύριο Κυριακή 4 Αυγούστου στην Σκοπιά και στο προαύλιο του Δημοτικού Σχολείου στις 9.30 το βράδυ, το Περιφερειακό Θέατρο Καρδίτσας θα παρουσιάσει την ξεκαρδιστική κωμωδία με τίτλο: «Του χωριού το Κοινοβούλιο».
Όλες οι εκδηλώσεις είναι δωρεάν για το κοινό!
More Stories
Λαϊκή Συσπείρωση Θεσσαλίας: Ούτε στη Λάρισα, ούτε πουθενά τα αμερικάνικα UAV
Συγχαρητήρια Δ. Κουρέτα σε καθηγητή Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου Λυκείου Τρικάλων για χρυσή διάκριση στα Education Leaders Awards
Σε πληγέντα από την Daniel χωριά του Δήμου Μουζακίου o γ.γ. Φυσικών Καταστροφών Π. Καμπούρης