Europa League: Η Σάμροκ στο δρόμο του ΠΑΟΚ

Η Σάμροκ Ρόβερς θα βρεθεί στο δρόμο του ΠΑΟΚ στα play off του Europa League. Η Ιρλανδική ομάδα νίκησε 3-1 την Τσέλιε στην παράταση (α΄αγ. 0-1) και έτσι θα αντιμετωπίσει τον «Δικέφαλο του Βορρά» στις 22 και 29 Αυγούστου με στόχο μια θέση στο League Stage. Το ματς έγινε στο Δουβλίνο και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με πέναλτι του Ντίλαν Γουάτς στο 37΄ και γκολ του Νιλ Φαρούτζια στο 41΄.

Στο 83΄ ο Καρνίτσνικ έστειλε για τους Σλοβένους το ματς στην παράταση όπου ο Γκρέιαμ Μπερκ στο 96΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η σύνθεση της Σάμροκ (Στέφεν Μπράντλεϊ): Πολς, Χόουρ, Λόπες, Γκρέις, Χόνοχαν (110΄ Ο’Σάλιβαν), Φαρούτζια (88΄ Μπερκ), Γουάτς, Ο’Νιλ, Κλαρκ (80΄ Κλίρι), Νάτζεντ (80΄ Τάουελ), Γκριν (91΄ Μπερνς)