Από το Αστυνομικό Τμήμα Φαρσάλων σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος πέντε ημεδαπών, για φθορά ξένης ιδιοκτησίας.
Ειδικότερα, όπως καταγγέλθηκε, κατά το χρονικό διάστημα από βραδινές ώρες της 03-08-2024 έως πρώτες πρωινές ώρες της 04-08-2024 στα Φάρσαλα, προκλήθηκαν φθορές στις κτιριακές εγκαταστάσεις του δημοτικού γυμναστηρίου.
Από την αστυνομική έρευνα ταυτοποιήθηκαν οι πέντε δράστες, εκ των οποίων ένας ενήλικας, μία ανήλικη και τρεις ανήλικοι. Επιπλέον, σχηματίστηκε δικογραφία και σε βάρος των γονέων των ανήλικων για το αδίκημα της παραμέλησης της εποπτείας ανηλίκου.
More Stories
Στα χέρια των αστυνομικών δυο γυναίκες για διαρρήξεις στην Καρδίτσα
Το μαγικό κλειδί της Κάρμεν Ρουγγέρη “ανεβαίνει” σήμερα στα Φάρσαλα
Πως η Λάρισα “μπήκε” στην καρδιά της οικογένειας του E. Morricone – Το 48ωρο του βιογράφου του μεγάλου συνθέτη στη Λάρισα