Η Θεοδώρα Πασχαλίδου μας έχει χαρίσει πολλές όμορφες στιγμές μέσα από όσα έχει καταφέρει στον αθλητισμό. Γεννημένη στην Ελλάδα η Θεοδώρα από πολύ νεαρή ηλικία αγκάλιασε ένα ξεχωριστό άθλημα, το τζούντο.
Η πορεία της στον κόσμο του παραολυμπιακού τζούντο είναι γεμάτη επιτυχίες. Με ατελείωτο πάθος και ανεξάντλητη δέσμευση, έχει κατακτήσει πληθώρα μεταλλίων σε παγκόσμια και ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Επόμενος στόχος της είναι η πρόκριση στους παραολυμπιακούς αγώνες στον Παρίσι.
Δείτε ακόμα στο ένθετο για την ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ του ΕΡΤNEWS:
Ένα διαφορετικό μουσικό μάθημα για ΑΜΕΑ
Ο Κωνσταντίνος Τσιωρής με την ομάδα του, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, δίνουν την δυνατότητα σε άτομα με αναπηρία να γίνουν dj και να δημιουργήσουν τους δικούς τους ήχους.
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ
More Stories
Ελληνική Λύση: Υπο την ανοχή του Μητσοτάκη η βεβήλωση του Ολυμπιακού Ιδεώδους στο Παρίσι
Αποκλεισμός για Κορακάκη και Μόσχη από τον τελικό των 10 μέτρων αεροβόλου πιστολιού
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 – Κ. Μητσοτάκης: Πάμε δυνατά να πετύχουμε το καλύτερο