ΑΕΚ
07.04.2024 | 02:11
Η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν ξεχνά το ιστορικό φιλικό με την Παρτίζαν στις 7 Απριλίου 1999 και το ταξίδι για την ειρήνη και σε ανάρτησή της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης τονίζει ότι πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα παράσημα της ιστορίας της.
Πέρασαν 25 χρόνια από το ιστορικό φιλικό που έδωσε η ΑΕΚ με την Παρτίζαν. Η Ένωση τότε ταξίδεψε στη Σερβία, η οποία βομβαρδιζόταν από το ΝΑΤΟ και έδειξε έμπρακτα την αλληλεγγύη της στον σερβικό λαό, στέλνοντας αντιπολεμικό μήνυμα.
Η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν ξεχνάει το συγκεκριμένο γεγονός και σε ποστάρισμά της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης τονίζει ότι είναι ένα από τα μεγαλύτερα παράσημα της ιστορίας της.
“Το ταξίδι της ειρήνης σαν σήμερα πριν από 25 χρόνια. Τότε που η ΑΕΚ απέδειξε ότι είναι κάτι πολύ περισσότερο από μία ποδοσφαιρική ομάδα.
Ο φιλικός αγώνας με την Παρτιζάν στο δοκιμαζόμενο από τις ΝΑΤΟϊκές βόμβες Βελιγράδι είναι ένα από τα μεγαλύτερα “παράσημα” σε αυτόν τον έναν αιώνα της ιστορίας μας“, αναφέρει η Ένωση στο μήνυμά της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
More Stories
Χαμός και στην Καρδίτσα για τα ευρωπαϊκά τρόπαια
Ορίστηκε ο διαιτητής για το πρώτο ματς της Ένωσης, στον 2ο προκριματικό του Conference League
Φαβορί για την απόκτηση του Όλμο οι ροχιμπλάνκος σύμφωνα με την Bild