Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (ΕΡΤ2) ο νοκ-άουτ αγώνας ανάμεσα στην Εθνική μας ομάδα πόλο ανδρών με την αντίστοιχη της Σερβίας, για την προημιτελική φάση του ολυμπιακού τουρνουά, στο Παρίσι.
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΣΕ LIVE STREAMING METAΔΟΣΗ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ2
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Η ομάδα του Βλάχου απέναντι στους «πλάβι», από τους οποίους ως γνωστόν είχε ηττηθεί στον τελικό του ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο, πριν από τρία χρόνια, φιλοδοξεί να πάρει σήμερα την πρόκριση, προκειμένου να περάσει στην τετράδα και να είναι μία ανάσα από το βάθρο.
Το ελληνικό συγκρότημα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον Α΄ όμιλο με τέσσερις νίκες (Ρουμανία, Μαυροβούνιο, ΗΠΑ και Ιταλία) και μόλις μια ήττα (Κροατία) καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση στη βαθμολογία.
Από την πλευρά της, η ανανεωμένη Σερβία τερμάτισε στην τέταρτη θέση του Β΄ ομίλου με δύο νίκες απέναντι σε Ιαπωνία και Γαλλία, αλλά και τρεις ήττες από τις Ισπανία, Αυστραλία και Ουγγαρία.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Τα οκτάλεπτα:
More Stories
Επιμένει ο Λευκός Οίκος: «Πιο κοντά από ποτέ σε συμφωνία Ισραήλ – Χαμάς»
Η BMW Motorrad παρουσίασε το BMW CE 02 x VAGABUND
Ραγδαίες εξελίξεις: Ουκρανικές δυνάμεις κατέλαβαν ρωσικό έδαφος