Εκλεισαν πριν λίγα λεπτά οι κάλπες στη Χειμάρρα και ο τελικός αριθμός των ψηφοφόρων ανήλθε στους 8.690. Πρόκειται για τον υψηλότερο αριθμό που έχει καταγραφεί στο δήμο Χειμάρρας μετά την διοικητική διαίρεση του 2015.
Συγκεκριμένα το 2015 με 4 υποψηφίους δημάρχους, είχαν ψηφίσει 8.661 δημότες, το 2019 με μοναδικό υποψήφιο τον Γκόρο 4.165 ενώ το 2023 με υποψήφιους τον Μπελέρη και τον Γκόρο ψήφισαν 7.821.
Αυτή τη στιγμή οι εφορευτικές επιτροπές ετοιμάζουν τα κουτιά και σφραγίζουν τις κάλπες για να μεταφερθούν στην αίθουσα στο γήπεδο ποδοσφαίρου της Χειμάρρας όπου θα ξεκινήσει η καταμέτρηση λίγο μετά τα μεσάνυχτα και αναμένεται να ολοκληρωθεί τις πρώτες πρωινές ώρες.
More Stories
Μποξ, πολιτική και τεστοστερόνη: Οι πόλεμοι των φύλων ανοίγουν μέτωπο στο Παρίσι
Στρατηγός πρώην σύμβουλος του Νετανιάχου: «Πόλεμος με Χεζμπολάχ, σημαίνει… καταστροφή για όλους μας»
Μπανγκλαντές: Στους 77 οι νεκροί από τις ταραχές σε όλη τη χώρα