Φέτος στα πύρινα μέτωπα της Εύβοιας επιχείρησαν και είκοσι Μολδαβοί πυροσβέστες, οι οποίοι πραγματοποιούν την πρώτη τους αποστολή ως μέλη του ευρωπαϊκού μηχανισμού πολιτικής προστασίας.
«Μοιραζόμαστε την αξία της αλληλεγγύης, παρότι δεν είμαστε ακόμα στην Ευρωπαϊκή Ένωση», δήλωσε ο ο υπουργός Εσωτερικών της Μολδαβίας, Άντριαν Έφρος, κατά την επίσκεψή του στην πυροσβεστική βάση της Νέας Μάκρης, όπου φιλοξενείται η ξένη αποστολή.
Ρεπορτάζ: Γιώργος Κοβός
More Stories
Πανώλη των μικρών μηρυκαστικών: Νέα συνάντηση εργασίας στην Κτηνιατρική Υπηρεσία της Περιφέρειας Kρήτης
Στέφανος Ντούσκος: Μία μεγάλη συγγνώμη στους Έλληνες που δεν τους έκανα περήφανους αυτή τη φορά
Η απάντηση του Ποστιλιόνε στον Ντούσκο: «Τέσσερις τελικοί και δύο μετάλλια, ποιο είναι το λάθος της ομοσπονδίας;»