Αναγνώστες της «Ζούγκλας» καταγγέλλουν ότι παρά το γεγονός ότι εδώ και πολλές ημέρες έχει ειδοποιηθεί επανειλημμένα η αρμόδια υπηρεσία του Δήμου Κρωπίας και το Γραφείο Δημότη να απομακρύνουν τα μπάζα και τα σκουπίδια που κάποιος ασυνείδητος έβγαλε από το σπίτι του και τα πέταξε στο μέση του δρόμου, δεν έχει γίνει καμία ενέργεια μέχρι σήμερα.
Το βίντεο και οι φωτογραφίες είναι από το συγκεκριμένο σημείο που βρίσκεται στο τέλος της οδού Μεσσολογγίου στη περιοχή Μακριά Πεύκα, στο Κίτσι Κορωπίου. Εκεί υπάρχει μια ολόκληρη γειτονιά 11 κατοικιών που αντιμετωπίζει μονίμως πρόβλημα με την αποκομιδή. Παράλληλα τα αμάζευτα σκουπίδια και τα μπάζα μπλοκάρουν την πρόσβαση προς τον λόφο που είναι καλυμμένος από θάμνους.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Οι κάτοικοι ζητούν την άμεση επίλυση του προβλήματος, ελπίζοντας ότι μέσω της δημοσιοποίησης του προβλήματος η δημοτική αρχή αυτή τη φορά θα ανταποκριθεί.
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες:
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παρίσι 2024: Οι «8» του τελικού στα 100 μέτρα
Παναθηναϊκός: Πρόταση από τη μεξικανική Χουάρες για τον Σπόραρ
Παρίσι 2024: Η Κίνα πήρε το χρυσό στα 4Χ100μ. μεικτή ομαδική ανδρών της κολύμβησης