Επειδή Σοβαρό πρόβλημα στην υδροδότηση του Δασοχωρίου στο δήμο Λαρισαίων δημιουργήθηκε μετά τις καταστροφικές πλημμύρες της καταιγίδας DANIEL. Η ΔΕΥΑΛ από την πλευρά της, όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση, προέβη σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες αποκατάστασης της υδρευτικής λειτουργίας. Ωστόσο δεν κατέστη εφικτό να γίνει λειτουργική η Z4 γεώτρηση Δασοχωρίου.
Για τον λόγο αυτό, ύστερα από γνωμοδότηση της υπηρεσίας και απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου, προχωρά η αντικατάσταση της υφιστάμενης παλαιωμένης γεώτρησης με την ανόρυξη νέας γεώτρησης σε κοντινή απόσταση σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
More Stories
Τρίκαλα: Ξεκίνησαν εργασίες για την κατασκευή της νέας γέφυρας Μαρούγγαινας
Για προσπάθεια εξαπάτησης προμηθευτών του, κάνει λόγο ο Δήμος Λαρισαίων
Σ. Αλειφτήρας: Οι αγρότες και οι κτηνοτρόφοι δεν μπορούν να περιμένουν για τις αποζημιώσεις