Την αντίθεσή του στην διεξαγωγή συναυλίας από την στρατιωτική ακαδημία των ΗΠΑ “West Point” στη Λάρισα, εκφράζει με ανακοίνωση της η Τομεακή Επιτροπή Λάρισας του ΚΚΕ.
Η συναυλία είναι προγραμματισμένη για σήμερα το απόγευμα και θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Ωδείο της Λάρισας, ενώ όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της Τομεακής Επιτροπής του ΚΚΕ, «την ώρα που καθημερινά μεγαλώνει η ανησυχία του ελληνικού λαού για τις επιπτώσεις από την εμπλοκή της χώρας μας στους ιμπεριαλιστικούς σχεδιασμούς και πολέμους σε Ουκρανία και Μέση Ανατολή, την ώρα που προσπαθούν να επιβάλουν μια «νέα κανονικότητα» στην πόλη μας με την αναβαθμισμένη παρουσία των Αμερικανονατοϊκών δυνάμεων στη ζωή της πόλης αποτελεί πρόκληση η πραγματοποίηση συναυλίας»
More Stories
“Όχι” της Λαϊκής Συσπείρωσης στην Ενεργειακή Κοινότητα της Περιφέρειας Θεσσαλίας
Πρώτη της ΑΕΛ που στοχεύει την επιστροφή της στη Super League 1
Αντίθετη η “Λαϊκή Συσπείρωση” στην συμμετοχή της Περιφέρειας στο Δ.Σ. της “ΟΔΥΘ ΑΕ”