Αξιολογώντας τα δεδομένα και την εξέλιξη της πυρκαγιάς που ξεκίνησε από τον Βαρνάβα και θέλοντας να διασφαλίσει την υγεία και την ασφάλεια των παιδιών και των συνοδών τους, ο Δήμος Αθηναίων αποφάσισε να αναβάλει την άφιξη των παιδιών στις κατασκηνώσεις του δήμου στον Άγιο Ανδρέα, που ήταν προγραμματισμένη για σήμερα, Δευτέρα 12 Αυγούστου.
Παράλληλα, απομακρύνει στελέχη από τις εγκαταστάσεις των κατασκηνώσεων, ενώ το εποχικό προσωπικό και το υπόλοιπο προσωπικό ασφαλείας παραμένουν επί τόπου σε επιφυλακή.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Για περισσότερες πληροφορίες και σχετική ενημέρωση, οι γονείς μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα 22940 90446, 22940 90450 και 22940 96694.
More Stories
Γαλλία, Βρετανία και Γερμανία θέλουν άμεση κατάπαυση του πυρός στη Γάζα χωρίς καμιά επιπλέον καθυστέρηση
Κατερίνα Καινούργιου: Η νέα φωτογραφία με τον σύντροφό της, Παναγιώτη Κουτσουμπή
Στα 30 χιλιόμετρα το πύρινο μέτωπο στη Βορειοανατολική Αττική