VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16.05.2024 | 18:50
![Παναθηναϊκός: Ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας του με έξι αθλήτριες](https://www.sport24.gr/img/5538/10316306/491000/we480/480/panathinaikos-volleyleague.jpg)
INTIME SPORTS
Ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με έξι αθλήτριες του τμήματος βόλεϊ της ομάδας, οι οποίος κατέκτησαν τη Volley League γυναικών της σεζόν 2023/24.
Με ανανεωμένο ρόστερ θα παραταχθεί τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Παναθηναϊκός στις εγχώριες και ευρωπαϊκές διοργανώσεις στο βόλεϊ γυναικών.
Αυτό γιατί ο Ερασιτέχνης του συλλόγου προχώρησε στη λύση της συνεργασίας του με έξι αθλήτριες, μερικές από τις οποίες αποτέλεσαν βασικά γρανάζια για την ιστορική ανατροπή στους τελικούς κόντρα στον Ολυμπιακό και την κατάκτηση της Volley League γυναικών για τρίτη διαδοχική σεζόν.
Οι βολεϊμπολίστριες είναι οι: Κένια Καρκάσες, Σέρινταν Άτκινσον, Μαρία Γενιτσαρίδη, Ιλιόνη Κελεσίδη, Σοφία Βασιλαντωνάκη και Θεοδώρα Φουμάκη, με τη διοίκηση των “πρασίνων” να τους εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα τους.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού
“Ο Παναθηναϊκός γιόρτασε την κατάκτηση του 27ου πρωταθλήματος στο γυναικείο τμήμα βόλεϊ (που ήταν και το τρίτο συνεχόμενο) και αναμφίβολα η κάθε αθλήτρια είχε τη συμβολή της σε αυτή την επίτευξη.
Ο Σύλλογος ευχαριστεί θερμά τις: Κένια Καρκάσες, Σέρινταν Άτκινσον, Μαρία Γενιτσαρίδη, Ιλιόνη Κελεσίδη, Σοφία Βασιλαντωνάκη και Θεοδώρα Φουμάκη για την προσφορά τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στην αγωνιστική τους σταδιοδρομία”.
More Stories
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης παρακολούθησε τον προκριματικό των κρίκων και είχε τετ α τετ με τον Λευτέρη Πετρούνια
Νέο χρηματοδοτικό πρόγραμμα από τη Skoda- Με 1η δόση από το 2025
Ανατροπή με τον Έλληνα μέσο, έκλεισε ο δανεισμός του στη Σταντάρ Λιέγης