Ολοκληρώθηκε με ασφάλεια, μετά από επιχείρηση περίπου τεσσάρων ωρών, ο απεγκλωβισμός δύο τελικά, περιπατητών από δυσπρόσιτο σημείο στο όρος Ολύτσικα από ομάδα της 5ης ΕΜΑΚ. Οι δύο Έλληνες πεζοπόροι οδηγήθηκαν στα οχήματά τους, καλά στην υγεία τους.
Για τον απεγκλωβισμό των δυο περιπατητών επιχείρησαν 4 πυροσβέστες με 1 όχημα από την 5η Ε.Μ.Α.Κ., 2 πυροσβέστες με 1 όχημα από τον 1ο Πυροσβεστικό Σταθμό Ιωαννίνων και 2 πυροσβέστες με 1 όχημα από το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Θεσπρωτικού.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Στην Κρήτη η πρέσβης του Καναδά για την οικογένεια που δέχτηκε αναίτια επίθεση από «νταήδες»
Σαν σήμερα 22 Ιουλίου: Ο φονικός καύσωνας του 1987 μετατρέπεται σε εθνική τραγωδία με 1300 νεκρούς
Πολλοί Δημοκρατικοί τάσσονται υπέρ της αντιπροέδρου των ΗΠΑ Κάμαλα Χάρις – Δεν έχουν εκφραστεί Ομπάμα, Πελόζι και Σούμερ