‘Αγωνιστήκαμε δίχως πάθος και νοοτροπία νικητή’

28.05.2024 | 13:17

Τζόλης: "Αγωνιστήκαμε δίχως πάθος και νοοτροπία νικητή"
(AP Photo/Martin Meissner)
(AP PHOTO/MARTIN MEISSNER)

Ο Χρήστος Τζόλης μίλησε με ειλικρίνεια για την απρόσμενη αποτυχία της Φορτούνα Ντίσελντορφ να αποκτήσει το εισιτήριο της ανόδου για την Bundesliga μετά την καταστροφική ήττα από την Μποχούμ στα πέναλτι.

Ο Χρήστος Τζόλης προχώρησε σε δηλώσεις μετά την τεράστια ήττα της Φορτούνα Ντίσελντορφμ η οποία παρά το προβάδισμα 3 τερμάτων που διατηρούσε από τον πρώτο αγώνα, δεν μπόρεσε στον επαναληπτικό να σταθεί επάξια και εν τέλει γνώρισε πικρό αποκλεισμό στα πέναλτι.

Ο Έλληνας επιθετικός -πρώτος σκόρερ της 2. Bundesliga με 22 τέρματα- δεν θέλησε να κρυφτεί και μίλησε ανοικτά για το τι συνέβη και χάθηκε αυτή η μέχρι πρότινος απίθανη βέβαιη πρόκριση.

“Τα πάντα ήταν λάθος. Δεχθήκαμε τρία γκολ σε 90 λεπτά. Είχαμε άγχος και τους φοβόμασταν χωρίς λόγο. Παίξαμε σε ένα κατάμεστο στάδιο με καταπληκτική ατμόσφαιρα και δεν είχαμε πλάνο.

Αγωνιστήκαμε δίχως πάθος και νοοτροπία νικητή. Στην παράταση και οι δύο ομάδες περίμεναν να φτάσουν μέχρι τα πέναλτι. Τα πέναλτι είναι 50-50, σαν τζόγος. Έτσι χάσαμε”.