Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Αυτός είναι ο αντίπαλος του Έλληνα τενίστα στον 3ο γύρο του Shanghai Masters

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

04.10.2024 | 11:24

Τσιτσιπάς: Αυτός είναι ο αντίπαλος του Έλληνα τενίστα στον 3ο γύρο του Shanghai Masters
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πανηγυρίζει κερδισμένο πόντο του στο Rome Masters
@2024 AP IMAGES/ANDREW MEDICHINI

Ο Στέφανος Τσιστιπάς (Νο12) πέρασε με δυσκολία το εμπόδιο του Κέι Νισικόρι ( Νο200) με 2-0 σετ και πήρε την πρόκριση για τον 3ο γύρο του Shanghai Masters. Δείτε τον αντίπαλο του 26χρονου τενίστα στο τουρνουά της Κίνας.

Δυσκολότερα από ότι αναμενόταν έκαμψε ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο12) την αντίσταση του Ιάπωνα Κέι Νισικόρι (Νο200) στην πρεμιέρα του στο Shanghai Masters.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας νίκησε με 2-0 (7-6, 6-4) σετ, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά από την ήττα στον πρώτο του αγώνα στο 500αρι τουρνουά στο Τόκιο και πλέον κοιτάζει τον 3ο γύρο.

Εκεί θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον Αλεξάντρ Μίλερ, που νωρίτερα κέρδισε άνετα με 2-0 (6-3, 6-2) τον Φέλιξ Οζέρ-Αλιασίμ.

Ο Γάλλος αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο νούμερο 71 της παγκόσμιας κατάταξης της ATP.