EUROLEAGUE
04.08.2024 | 16:34
![Η Φενέρμπαχτσε κράτησε τον Άρτουρς Ζάγκαρς: Αυτή είναι η περιφερειακή γραμμή των Τούρκων](https://www.sport24.gr/img/7587/10360274/190000/we480/480/zags.jpg)
Έτοιμος για τη EuroLeague ο Άρτουρς Ζάγκαρς, που μένει στο ρόστερ της Φενέρμπαχτσε για τη σεζόν 2024/25.
Στα 24 χρόνια του, αν και ταλαιπωρημένος από σοβαρούς τραυματισμούς, ο Άρτουρς Ζάγκαρς θα έχει φέτος την ευκαιρία να παίξει στο υψηλότερο επίπεδο της Ευρώπης.
Ο Λετονός γκαρντ ενημερώθηκε πως θα μείνει στη Φενέρμπαχτσε, με την οποία είχε υπογράψει το καλοκαίρι του 2023 πριν δοθεί δανεικός στη λιθουανική Γουλβς, για να δώσει βάθος στην περιφερειακή γραμμή της ομάδας του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.
Γουέιντ Μπάλντουιν και Σκότι Γουίλμπεκιν θα είναι τα μεγάλα “όπλα” της Φενέρμπαχτσε, με τους Ντέβον Χολ – Μάρκο Γκούντουριτς δίπλα τους και τον Ερτέν Γκάζι να συμπληρώνει. Φαίνεται, πάντως, πως θα αποκτηθεί ακόμη ένας κοντός υψηλού επιπέδου καθώς αποχώρησαν οι Καλάθης, Μάνταρ, Ντόρσεϊ, Νέτο, Χάζερ.
More Stories
‘Ποιος ξέρει για το Λος Άντζελες; Μπορεί εκεί να είναι η πρώτη θέση’
‘Χρειάζομαι ένα καλό διάλλειμα για να αφιερώσω χρόνο στην οικογένειά μου’
Ο Έλληνας θρύλος του Ακρόπολις και του WRC- Φέτος η 30ή συμμετοχή του σε 49 χρόνια