ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

10.08.2024 | 23:08

Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτά έκαναν οι Έλληνες αθλητές τη 15η ημέρα στο Παρίσι

EUROKINISSI SPORTS

Με ανάμεικτα συναισθήματα ολοκληρώνεται η προτελευταία ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων για τους Έλληνες εκπροσώπους, καθώς η Εθνική πόλο γυναικών κατέκτησε την 7η θέση, ενώ η Ελίνα Τζένγκο την 9η στον ακοντισμό και το δίδυμο του ντουέτου, Ευαγγελία Πλατανιώτη και Σοφία Μαλκογεώργου, την 6η.

Ακόμη μία ημέρα, η προτελευταία συγκεκριμένα, σβήνεται από τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι, με την Ελλάδα να έχει συμμετοχή σε δύο τελικούς, στους οποίους, ωστόσο, δεν κατάφερε να κερδίσει κάποιο μετάλλιο.

Η Ελίνα Τζένγκο έκανε την προσπάθειά της στον ακοντισμό κατακτώντας την 9η θέση, ενώ παρά το τρομερό πρόγραμμά τους στο ελεύθερο ντουέτο, οι Ευαγγελία Πλατανιώτη και Σοφία Μαλκογεώργου τερμάτισαν 6ες.

Από την άλλη, η Εθνική πόλο γυναικών επέστρεψε στις νίκες με μεγαλειώδη εμφάνιση για να πει “αντίο” με τον κατάλληλο τρόπο στο ολυμπιακό τουρνουά.

Τα κορίτσια της Αλεξίας Καμμένου κέρδισαν με 19-10 τον Καναδά για να πάρουν την 7η θέση.

Το SPORT24 στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024

Όλα τα νέα και ειδήσεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι είναι εδώ! Δες αναλυτικά το Πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων και παρακολούθησε live την εξέλιξη των αθλημάτων και την κατάταξη των μεταλλίων στο Olympic Games
Matchcenter.

Κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24, αλλά και στο Youtube κανάλι μας για να μαθαίνεις όλες τις εξελίξεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.