Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., αφού έλαβε υπόψη της την από 22/07/24 ανακοίνωση της ΠΟΕΔΗΝ, στηρίζει την κινητοποίηση της ομοσπονδίας αύριο, Τετάρτη 24 Ιουλίου και ώρα 12.00, με αίτημα την απόσυρση του νομοσχεδίου για την ψυχική υγεία.
«Καλούμε τα συνδικαλιστικά στελέχη του Λεκανοπεδίου να δώσουν το παρών στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας που θα πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα ώρα 12.00 στη Βουλή καθώς και τα συνδικαλιστικά στελέχη της περιφέρειας να πάρουν μέρος στις τοπικές διαμαρτυρίες που θα οργανώσουν τα σωματεία», αναφέρεται στην ανακοίνωση της ΑΔΕΔΥ.
More Stories
ΣΥΡΙΖΑ: Το σχέδιο της ΝΔ για ιδιωτικοποίηση του δημόσιου συστήματος υγείας δεν καταλαβαίνει από θερινές διακοπές
Πανώλη αιγοπροβάτων: Νέα κτηνιατρική επιχείρηση στη Δυτική Ελλάδα – Εντείνονται οι έλεγχοι
Προς αύξηση εισιτηρίου για τους επισκέπτες κρουαζιέρας