Από το Αστυνομικό Τμήμα Φαρσάλων σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος ημεδαπού, για απάτη.
Ειδικότερα, ημεδαπός άνδρας εντόπισε, σε ιστοσελίδα μέσου κοινωνικής δικτύωσης, αγγελία πώλησης χωματουργικού μηχανήματος και την 7-10-2023 επικοινώνησε τηλεφωνικά με άγνωστο άνδρα, ο οποίος του γνωστοποίησε ότι πουλάει το χωματουργικό μηχάνημα έναντι του χρηματικού ποσού των -6.500- ευρώ. Αφού συμφώνησαν για την αγοροπωλησία αυτού, ζητήθηκε από τον παθόντα και κατέβαλε, ως προκαταβολή, το χρηματικό ποσό των -1.550-ευρώ σε τραπεζικό λογαριασμό του ημεδαπού δράστη. Έκτοτε, διακόπηκε κάθε επικοινωνία.
More Stories
Η σπαρταριστή κωμωδία «Κύριε Υπουργέ, τι έγινε με το θέμα μ’;» σήμερα το βράδυ στην Υπέρεια Φαρσάλων
Πραγματοποιήθηκε η διανομή τροφίμων για τον μήνα Αύγουστο στον Δήμο Τεμπών
Το «Μαγικό κλειδί» της Κάρμεν Ρουγγέρη την Τρίτη στα Φάρσαλα