Τα όμορφα κάλαντα της πρωτοχρονιάς έψαλε η Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων στον Δήμαρχο Τρικκαίων Νίκο Σακκά, την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2023. Με την υπεύθυνη μαέστρο κ. Μαίρη Μητσοπούλου τα μέλη της Φιλαρμονικής παιάνισαν τραγούδια και κάλαντα των ημερών στους δρόμους των Τρικάλων και μπροστά από το Δημαρχείο τους υποδέχθηκε ο κ. Σακκάς. Μαζί με τον ορκισθέντα Δημοτικό Σύμβουλο Θωμά Μερτσιώτη άκουσαν τα κάλαντα, με τον κ. Σακκά να απευθύνει ολόθερμες ευχές στα μέλη της Φιλαρμονικής για το νέο έτος.
![FK4 Τρίκαλα: Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τη Δημοτική Φιλαρμονική](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/12/FK4.jpg)
![FK3 Τρίκαλα: Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τη Δημοτική Φιλαρμονική](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/12/FK3.jpg)
More Stories
Στον δήμαρχο Λαρισαίων ο πρωταθλητής Ευρώπης στο άθλημα πάλης παραλίας
Με θέατρο ξεκινά ο πολιτιστικός Αύγουστος στα Φάρσαλα
Αναβαθμίζονται τα μέτρα κατά της πανώλης με απαγόρευση των μετακινήσεων αιγοπροβάτων σε όλη τη χώρα