Ο Έλληνας πρωταθλητής των μεγάλων ανατροπών, Μίλτος Τεντόγλου,“πέταξε” στα 8,20μ. στο έκτο και τελευταίο άλμα του στη Ζυρίχη, κατακτώντας την κορυφή στο Diamond League.
Oπως στο Παγκόσμιο της Βουδαπέστης, έτσι κι απόψε, ο “χρυσός” Ολυμπιονίκης του μήκους περίμενε το τέλος του αγώνα για να πιάσει το άλμα που ήθελε και από την τρίτη θέση να… σκαρφαλώσει στην πρώτη και να πάρει με θεαματικό τρόπο ξανά την πρώτη θέση και τη νίκη.
Περισσότερα στο ertsports.gr
More Stories
Δεκαπενταύγουστος: Πού βρίσκονται η Πρόεδρος της Δημοκρατίας και οι πολιτικοί αρχηγοί
15 Αυγούστου 1940 – ΕΡΤ Αρχείο: Ο τορπιλισμός της «Έλλης» – Η άγνωστη ιστορία
Κ. Μητσοτάκης: Ελπίδα και δύναμη να αντιμετωπίσουμε τις μεγάλες δυσκολίες – Τάχιστα οι αποζημιώσεις στους πληγέντες