Την ερχόμενη Παρασκευή (29/12), στον Άγιο Δημήτριο Θεσσαλονίκης, πρόκειται να τελεστεί η κηδεία του αστυνομικού, Γιώργου Λυγγερίδη, ο οποίος έχασε σήμερα τη μάχη με τη ζωή εξαιτίας της ναυτικής φωτοβολίδας που δέχθηκε κατά τη διάρκεια των επεισοδίων στο κλειστό γήπεδο «Μελίνα Μερκούρη» στου Ρέντη. Θα ταφεί στο κοιμητήριο της Θέρμης.
Ο άτυχος υπαρχιφύλακας των ΜΑΤ νοσηλευόταν στη ΜΕΘ του Γενικού Κρατικού Νίκαιας από τις 7 Δεκεμβρίου. Σύμφωνα με πληροφορίες, τις τελευταίες ημέρες η υγεία του ηλικίας 31 ετών αστυνομικού είχε επιδεινωθεί ενώ ήταν εγκεφαλικά νεκρός.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Πέταξαν καυστικό υγρό στο πρόσωπο 26χρονου
Σε τριήμερο εθνικό πένθος το Ιράν μετά τον θάνατο του Χανίγια
Καλό ταξίδι φίλε Βασίλη – Zougla