Στον αρχηγό της επίθεσης κατά των αστυνομικών στου Ρέντη, ο οποίος μεταξύ άλλων προμήθευσε τα πολεμοφόδια στους χούλιγκαν, επικεντρώνονται πλέον οι έρευνες της Αστυνομίας.
Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα ευρήματα φαίνεται πως έδωσε το σύνθημα για την έναρξη των επεισοδίων οδηγώντας τους ταραξίες στο πάρκινγκ του γηπέδου «Μελίνα Μερκούρη» όπου ένα άλλο άτομο είχε με αυτοκίνητο μεταφέρει τα «πολεμοφόδια» και τα οποία χορήγησε στους οπαδούς.
Αναλυτικά το ρεπορτάζ:
More Stories
Άρχισε η δίκη για οπαδικό επεισόδιο σε αγώνα των ακαδημιών του Ολυμπιακού
Ένοχος για ψευδορκία ο Νίκος Γεωργέας
Η νέα ηλεκτρονική εποχή στα ελληνικά γήπεδα (video)