Με αρνητικά νέα ξεκινάει το 2024 για το ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό, αφού τόσο ο Αργεντικός μέσος, όσο και ο Ολλανδός αμυντικός, τραυματίστηκαν στο πλαίσιο της πρωτοχρονιάτικης προπονητής.
Διπλή απουσία για το “τριφύλλι”, το οποίο “ταράζει” τα νερά των τμημάτων του, μιας και που ο Παλάσιος εγκατέλειψε την προπόνηση στο “Γ. Καλαφάτης”, έχοντας υποστεί θλάση στον υποκνημίδιο του αριστερού ποδιού. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για απουσία τριών εβδομάδων.
Ωστόσο, τα κακά μαντάτα δεν σταματούν εκεί. Από την προπόνηση απομακρύνθηκε και ο Σχένκεφελντ, ο οποίος ταλαιπωρείται από κάκωση στην ποδοκνημική και δεν θα δώσει το “παρών” κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα, την Τετάρτη (03/01).
Για τον Παναθηναϊκό επέστρεψαν οι Τζούριτσιτς και Τσέριν, ξεπερώντας τους δικούς του τραυματισμού.//ΓΚ
More Stories
Άρχισε η δίκη για οπαδικό επεισόδιο σε αγώνα των ακαδημιών του Ολυμπιακού
Ένοχος για ψευδορκία ο Νίκος Γεωργέας
Η νέα ηλεκτρονική εποχή στα ελληνικά γήπεδα (video)