ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
![Ο Αντρέ Όρτα με τη φανέλα της Μπράγκα](https://www.sport24.gr/img/7336/10241676/082000/we480/480/horta.jpg)
2023 AP PHOTO/LUIS VIEIRA
Σύμφωνα με την A Bola προτεραιότητα για τον Ολυμπιακό και τον Κάρλος Καρβαλιάλ είναι ο 27χρονος μέσος Αντρέ Όρτα, ωστόσο η Μπράγκα δεν διαπραγματεύεται δανεισμό τον Ιανουάριο.
Ο Ολυμπιακός κινείται για την ενίσχυσή του σε όλες τις γραμμές και όπως όλα δείχνουν στοχεύει και στην απόκτησή μέσου. Την Παρασκευή (29/12) στο κάδρο μπήκε ακόμη ένα όνομα.
Σύμφωνα με την A Bola, προτεραιότητα για τον Κάρλος Καρβαλιάλ είναι ο Αντρέ Όρτα, ο οποίος αγωνίζεται στην Μπράγκα από το 2020 έως το 2022.
Ωστόσο, σύμφωνα με το δημοσίευμα, η πορτογαλική ομάδα δεν είναι διατεθειμένη να διαπραγματευτεί τον δανεισμό του τον Ιανουάριο, πράγμα το οποίο και φέρεται να επιζητούν οι ερυθρόλευκοι.
Ο Όρτα έχει αγωνιστεί επίσης σε Μπενφίκα, Μπράγκα, ενώ έχει δοκιμαστεί και στο MLS με την ομάδα του Λος Άντζελες.
More Stories
‘Έχω παγώσει λίγο, δεν μπορώ να σκεφτώ καν τι έχει γίνει’
Η Σκανδιναβία βγάζει σημεία διπλασιασμού
Βραζιλιάνα κολυμβήτρια αποβλήθηκε, επειδή έφυγε από το Ολυμπιακό Χωριό χωρίς ειδοποίηση