Σε μια πράξη αλληλεγγύης και στήριξης προς τον συνάνθρωπο προέβη η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, καθώς ανήμερα των Χριστουγέννων, προσέφερε γεύματα σε ηλικιωμένους, στη Θεσσαλία.
Ειδικότερα, γεύματα αγάπης έλαβαν οι ηλικιωμένοι, που φιλοξενούνται στο γηροκομείο «Ο Άγιος Σεραφείμ» της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων, στο γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης «Ο Άγιος Νικόλαος», στο Κέντρο Φροντίδας Ηλικιωμένων της Ιεράς Μητρόπολης Λάρισας και Τυρνάβου «Παναγία η Αρμενιώτισσα», καθώς και στο γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Δημητριάδος και Αλμυρού «Σουρλίγκειο Ίδρυμα».
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Μπάιλς: «Είμαι υπερήφανη για την Σιμόν»
Μάνατζερ Πινέδα: «Ο Ορμπελίν θέλει να επιστρέψει στο Μεξικό για οικογενειακούς λόγους»
Ονδούρα: 5.000 αστυνομικοί και στρατιωτικοί για την αντιμετώπιση του οργανωμένου εγκλήματος