Κινητοποίηση πραγματοποίησε το Συνδικάτο Επισιτισμού Τουρισμού Ξενοδοχείων Αττικής, όπως αναφέρει το ΠΑΜΕ σε ανακοίνωσή του, «έξω από το ξενοδοχείο “Grand Hyatt”, ένα από τα μεγαλύτερα ξενοδοχεία της Αθήνας, ενάντια στις μαζικές απολύσεις, για να γυρίσουν οι εργαζόμενοι στις δουλειές τους».
Επίσης δώρα για τα παιδιά των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ παρέδωσε αντιπροσωπεία της Γραμματείας του ΠΑΜΕ στο Σωματείο Εργαζομένων του εργοστασίου στη Λάρυμνα, εκφράζοντας και με αυτό τον τρόπο «την αλληλεγγύη των συνδικάτων στον πολύμηνο αγώνα των εργατών της ΛΑΡΚΟ για να παραμείνουν στη δουλειά, να ξανά πάρουν μπρος οι μηχανές του εργοστασίου και να μην ερημώσει η περιοχή».
Δήλωση Παναγιώτη Πολίτη, προέδρου του Σωματείου Εργαζομένων στο εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ στη Λάρυμνα:
More Stories
Χρ. Τριαντόπουλος στη Βουλή: Το σχήμα της προσωρινής στέγασης μετά από φυσική καταστροφή εξελίσσεται και βελτιώνεται συνεχώς
Κ. Μητσοτάκης στην ΠτΔ για λειψυδρία: Θα χρειαστούν πιο δομικές παρεμβάσεις, διαρθρωτικού χαρακτήρα – Σύντομα εξαγγελίες
B. Κεχαγιά: Η κυβέρνηση «να πάρει θέση και να διαψεύσει τα δημοσιεύματα του τουρκικού Τύπου»